Calisia.pl jest portalem miejskim Kalisza. Ma obecnie 10 lat. Odwiedza nas około 8 - 10 tysięcy osób dziennie. Redakcja jest na bieżąco z wszelkimi wydarzeniami w mieście. Relacjonujemy wydarzenia sportowe, kulturalne, polityczne, ale tez niestety, wypadki.

Portal ma unikalną konstrukcję: jest otwarty na wszsytkich. Każdy może dodać swój artykuł, czy też ogłoszenie - CAŁKOWICIE ZA DARMO. Ponieważ jednak portal utrzymuje się w 100% z reklam, wszsytkie treści komercyjne są odpłatne. Ale dzięki temu kaliszanie mogą cieszyć się pradziwie niezależnym medium lokalnym. 

Niektórych drażni to, że calisia.pl ma otwarte komentarze. Wiele niezadowolenia i frustracji wylewa się w tych komentarzach. Ale żeby ograniczyć poziom hejtu a jednoczęsnie pozostawić otwarty charakter portalu - wprowadziliśmy moiżliowść ukrywania komentarzy - wystarczy, że zrobią to dwie niezależne osoby.

Portal ma swoją siedzibę w realnym świecie - popularna, a nawet kultowa kawiarnia cafe.calisia.pl to miejsce spotkań ludzi zaangażowanych w działaność kulturalną, literacką, czy tez polityczną. Kawiarnia jest otwart ana wszsytkich. To tu miało miejsce spotkanie założycielskie Partii Razem, ale i tu bywają nacjonaliści i konserwatyści. Miejsce dla wszsystkich.

Tak jak i sam portal.