Wiele argumentów przemawia za pomyśleniem liftingu strony internetowej. Należy być zawsze o krok przed konkurencją, a to zapewnia właśnie profesjonalna widoczność w sieci. Co przemawia przed takim rozwiązaniem? powodów, tych najważniejszych jest przynajmniej kilka:

  • nowe rozwiązania szybciej ładują się w przeglądacie u potencjalnych klientów,

  • nowe rozwiązania mniej obciążają serwery,

  • współczesne strony są przystosowane do obsługi przez urządzenia mobilne,

  • posiadają współczesny niekonwencjonalny design,

  • kod strony przystosowany jest do aktualnych wytycznych Google.

Największą bolączką przestarzałych serwisów jest źle skonfigurowana współpraca z smartphonami. Strony te wyświetlają się w nieciekawej rozdzielczości, użytkownik musi je powiększać i zmieniać, przesuwać w rożne strony, by trafić do najważniejszych informacji. Praktycznie zupełnie po omacku. Taki wygląd generuje wysoki współczynnik odrzuceń, co w konsekwencji przekłada się się na mniejszą ilość klientów. Dlaczego to takie ważne? Z danych publikowanych przez Google, już ponad połowa użytkowników korzysta z internetu właśnie z telefonu. Nie można pozwolić sobie, żeby tak wysoki odsetek zainteresowanych naszą usługą czy przedmiotem zniechęcił się do zakupu już na samym początku drogi zakupowej.

Tutaj również pojawia się element zaufania. Stara, źle skonfigurowana strona nie zmotywuje nas do sprawdzenia oferty firmy, a co dopiero na dokonanie zakupu i płatność. Jesteśmy wzrokowcami i chętniej zaufamy przejrzystej i funkcjonalnej stronie. Tym bardziej, że świadomość użytkowników jest znacznie większa, przez co staliśmy się podejrzliwi i nie podajemy newralgicznych danych w nie sprawdzonych miejscach.

Większe bezpieczeństwo strony internetowej

Wszystkie witryny są narażone na atak. Dlatego nowoczesne rozwiązania starają się być zawsze o krok przez złośliwym oprogramowaniem. Aktualizowana strona, która ma odpowiednie zabezpieczenia jest bezpieczniejsza. Całe sztaby programistów pracują nad tym, by jak najszybciej dostarczyć uaktualnienie bazy wirusów użytkownikom systemów. Obecnie również wdrożenie certyfikatu SSL staje się koniecznością, a wymogiem, gdzie podawane są dane użytkowników i dochodzi do transakcji pieniężnych. Informacje te są oficjalnym stanowiskiem Google, który wspiera rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo użytkowników zaglądających do internetu.

Dobrze zrobiona i przemyślana strona internetowa to najlpesza wizytówka firmy. Świadczy o zaangażowaniu i profesjonaliźmie. Więcej dowiesz się na: http://www.agencja.calisia.pl/strony-internetowe