Zainteresowanie ciekawym przedmiotem może być o wiele łatwiejsze, gdy zwróci na nie uwagę środowisko związane z Facebookiem czy Twitterem. Użytkownicy chętnie dzielą się swoimi opiniami i „podają dalej” ważne informacje. Dlatego o sukcesie sprzedażowym może zadecydować interesująca prezentacja, która porwie tłumy. Taka akcja wymaga jednak cierpliwości, odpowiedniej strategii i motywacji. Musimy pamiętać, że znajdujemy się wśród wielu konkurentów i potrzeba czasu, by z nowym produktem przebić się do świadomości odbiorców.

Z drugiej strony, to również pewne niebezpieczeństwo, internet nie wybacza i źle przemyślana, nietrafiona kreacja niesie za sobą różne zagrożenia. Od hejtu po prześmiewcze komentarze na forach. Dlatego powinna być przemyślna i sprawdzona.

Dodatkowo, o czym warto pamiętać, budujemy bazę obecnych i potencjalnych klientów zainteresowanych naszymi produktami dzięki polubieniom i obserwowaniu. Korzystając z tego ułatwienia od razu mamy szansę dotrzeć z nowościami i promocjami do osób, które potencjalnie są nimi zainteresowane. Oprócz tekstu mamy możliwość publikacji zdjęć i filmów, które dużo bardziej przykuwają uwagę. Warto o tym pamiętać zaczynając kampanię promocyjną.

Różne zastosowania SM

Nie tylko posty sprzedażowe pozwalają znaleźć nabywców na Twoją ofertę. Okazuje się, że przekazując odbiorcą również wartość dodatnią nakręcimy ruch na stronie. To przede wszystkim interesujące poradniki, przepisy czy sposoby na różne zastosowania przedmiotu. Wszystko, co przedstawia Twoje działa w korzystnym świetle.

Świadcząc usługi warto pomyśleć o zestawianiu przed /po realizacją, czy pokazujące profesjonalizm, szybkość działania Twojej firmy. Taka kreacja przykuwa uwagę, i często działa na podstawie skojarzeń.

To może trochę statystyk. W Polsce jest ok. 29 milionów internautów, z czego aż 90% korzysta z Social Media! Co to znaczy? Że w sieci, za pomocą kanałów SM możesz dotrzeć aż do 26 mln. Potencjalnych klientów. Nie można lekceważyć takiej szansy.

Nasza Agencja ma w swoim portfolio wiele przeprowadzonych kampanii, które zakończyły się sukcesem. Media Społecznościowe to wciąż relatywnie tani sposób na dotarcie do klienta. Jednak łatwo jest przesadzić, a my mamy za zadanie ustrzec Twój budżet przed złym rozdysponowaniem. Każda złotówka ma znaczenie, a my zrobimy wszystko, żeby była jak najlepiej wydana. Kreatywne posty i wciągająca treść to to, czym się specjalizujemy. Warto o to wszystko zadbać i ożywić firmowe konta na portalach społecznościowych. więcej dowiesz się na : Social Media