Prowadząc biznes warto przywiązywać uwagę do lokalnego wizerunku. Bardzo dobrze jest, gdy firma oprócz usługi lub produktu wnosi coś od siebie do społeczności. Jest wiele możliwości, które dająmnóstwo korzyści, wbrew pozorom nie tylko PRrowych.

Posiadając swój lokal, nie jeden raz zapukają do Ciebie osoby, które potrzebują pomocy. Część z nich to zwykli naciągacze. Jednak druga grupa to instytucje i fundacje, które angażują się w bardzo ciekawe pomysły. Dobrze jest dorzucić kilka gadżetów reklamowych, gdy organizowany jest festyn – dni ulicy na której prowadzisz biznes. Gdy dom seniora ma swój dzień, również warto dołożyć coś od siebie. Tak samo wygląda sprawa w przedszkolach i szkołach. Zdobywając serca małych milusińskich trafimy z przekazem również do rodziców. Dlatego chętnie powinniśmy brać udział w loteriach wszelkiego typu.

Warto mieć pewien pakiet gadżetów, które na takie okazje będą w sam raz. Dlatego elegancka, papierowa torba będzie na miejscu. W niej możemy ukryć:

  • logowaną smycz
  • długopis, byle nie najtańszy!
  • kalendarz / notes
  • odświeżacz do auta

Dobrze też wyglądają materiałowe torby lub małe plecaki.

Później, w zależności od branży będą tą gadżety dla dzieci, jak gumki na ołówki czy wycinanki. Dla dorosłych mogą być też próbki produktów.

Nie oszukujmy się, wszyscy lubimy być obdarowywani. Z drugiej strony, takie przedmioty muszą być na odpowiednim poziomie. Dając zły, niekompletny przedmiot możemy trafić na języki, co w konsekwencji przyniesie odwrotny efekt.

Jak firma wygląda z zewnątrz? 

Wchodząc do siedziby swojej firmy zatrzymajmy się na chwilkę. Jak się prezentuje z zewnątrz? Czy witryny są czyste, czy panuje w nich porządek? Odchodzące, stare naklejki mogą skutecznie zniechęcić potencjalnych klientów. Schody / wejście powinno być schludne, może jest miejsce na korytka z kwiatami lub gazony? Wchodząc do lokalu powinniśmy się czuć w nim mile widziani.

W konsekwencji przełoży się to na nowych klientów i polecenia. Co oczywiście podniesie Twoje zyski. Ważniejsze, poczucie misji i pomaganie bliźnim napędza do działania i daje dodatkową motywację. Nadając sobie nowy cel, sami będzie w szoku, jaki dodatkowy power otrzymacie!